Kulturně poznávací výlet Praha a OM4

Ve dnech 12. - 14. 10. 2015 se třída OM4 již tradičně zúčastnila kulturně poznávacího zájezdu do Prahy.Program akce byl nabitý. Po příjezdu na hl. nádraží jsme dali do úschovy svá zavazadla a odkráčeli na Václavské náměstí, kde měli žáci  na chvíli rozchod, aby se posilnili na prohlídku významných míst naší stověžaté matičky a to  plánovanou prohlídku historické části Národního divadla.
Večer pak žáci zhlédli představení Dohazovačka v Divadle na Fidlovačce, kde hlavní roli ztvárnila Eliška Balzerová, Zdeněk Maryška, Sandra Pogodová, Daniel Rous a řada dalších známých herců.

Další den jsme se z hostelu Kolbenka vydali na Staroměstské náměstí, patřící k nejkrásnějším  náměstím v Evropě a je nejstarším a nejvýznamnějším náměstím historické Prahy a odedávna bývalo rušným tržištěm na křižovatce evropských obchodních cest. Nedaleko stávala také celnice (Ungelt), kde se proclívalo zboží dovezené cizími kupci. Tento fakt byl probírán v předmětu  zbožíznalství.
Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. I my tento pochod zhlédli a poté se odebrali na Staroměstskou radnici, kde nás provedla průvodkyně historickými sály s cennými malbami, gotickou kaplí s pohledem na figury apoštolů, podívali jsme se i do podzemí a poté vystoupali na věž radnice, odkud byl nádherný pohled  na Prahu.

Ve večerních hodinách jsme odjeli do Divadla Archa, kde jsme se zúčastnili natáčení pořadu  Show Jana Krause s jeho hosty – hercem Josefem Dvořákem, moderátorkou Lejlou Abbasovou a ředitelem montessori gymnázia Rostislavem Konopou,  který následkem úrazu ztratil paměť. 
Po skončení pořadu se žáci s panem Krausem  vyfotili.

Třetí den našeho výletu byl bohužel deštivý a tak jsme se uchýlili k návštěvě obchodního centra Palladia, kde si žáci udělali radost dárečky jak pro sebe, tak i pro své blízké. V odpoledních hodinách jsme se pak vraceli domů sice značně unavení, ale nabiti novými nezapomenutelnými zážitky.
(Mgr. Jiřina Chabičovská)